Pekao - Dziękuję, że o mnie dbasz

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb

Dzieci, ogromna radość, ale także wielkie wyzwanie i obowiązek.

Kiedy dzieci pojawiają się na świecie, rodziców ogarnia duma i radość. Szybko jednak zauważają, że wydatki związane z nowym członkiem rodziny są znaczące. Zaczynają zastanawiać się jak zapewnić swojemu małemu SKARBOWI dobrą przyszłość i oczywiście jak to wszystko sfinansować.

Już kilkuletnie dzieci uczą się tańczyć, jeździć konno, malować, grać w tenisa, czy też ćwiczą sztuki walki. Rodzice w trosce o przyszłość zapisują swoje pociechy na lekcje języków obcych, programowania, rozwijania talentów. Takie zajęcia to inwestycja w rozwój dzieci, ale też  comiesięczny wydatek.

Im dziecko jest starsze, tym wydatki stają się większe: wymarzone studia, start w dorosłe życie.

Na każdym etapie życia dzieci, oprócz miłości i troski rodziców, potrzebne są środki finansowe.

Mój Skarb to  rachunek oszczędnościowy dziecka będącego polskim obywatelem lub rezydentem. W jego imieniu umowę zawiera rodzic. Rachunek Mój Skarb można otworzyć jeśli rodzic posiada złotowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Banku Pekao S.A., albo dziecko, które ukończyło 13 lat, posiada w Banku Pekao S.A. Eurokonto Kieszonkowe lub KONTO PRZEKORZYSTNE.

Konto Mój Skarb można więc otworzyć, kiedy tylko dziecko przyjdzie na świat, a pieniądze  oszczędzać do ukończenia przez nie 18 lat. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, nie ma też opłat za wypłaty z rachunku. Środki zgromadzone na rachunku są oprocentowane w wysokości 1,5% w skali roku. Wpłaty na rachunek mogą być dokonywane w dowolnej wysokości gotówką lub przelewem. Rachunek Mój Skarb to produkt zachęcający dziecko do uczenia się oszczędzania i systematyczności. Nawet niewielkie kwoty wpłacane systematycznie przez małego człowieka, po kilku latach urosną i mogą pomóc w realizacji jego planów. Zgromadzone środki można przekazywać wyłącznie przelewem, bez utraty odsetek naliczonych od wypłacanej kwoty, na dowolny rachunek bankowy wskazany zarówno przez rodzica, jak i dziecko, które ukończyło 13 lat (dla którego rodzic otworzył ten rachunek). Miesięczny limit wypłat z konta jest – co do zasady – równy kwocie zwykłego zarządu, stanowiącej przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku (to wartość publikowana każdego miesiąca przez GUS). Przed ukończeniem 13. roku życia posiadacz nie może samodzielnie dokonywać wypłat. Rachunek można otworzyć w serwisie internetowym Pekao24 oraz w każdym oddziale Banku Pekao S.A.

Więcej: www.pekao.com.pl/klubpzu-ms
Bank Pekao S.A.

Zamknij