Konto dla Młodych

Nauka oszczędzania od małego

Konto dla młodych

Każdy Rodzic pragnie dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Dba o jego zabezpieczenie finansowe oraz wszechstronną edukację. Zależy mu na przekazaniu dziecku wiedzy praktycznej, która pomoże mu na starcie w dorosłe życie. Warto więc, wprowadzić dzieci w świat finansów, zapoznać z zagadnieniami zakresu bankowości czy zarządzania własnym budżetem. Umiejętności z pewnością zaprocentują już na studiach.

Prawidłowe nawyki związane z gromadzeniem i wydatkowaniem pieniędzy są bowiem nieocenione w późniejszym, dorosłym życiu. Czy wydać kieszonkowe od razu, czy może lepiej wpłacić je na konto oszczędnościowe i po jakimś czasie wypłacić razem z odsetkami? Ile czasu potrzeba na zebranie określonej sumy? W jaki sposób można szybko i wygodnie sprawdzić stan konta? Na te i wiele innych pytań dziecko pozna odpowiedź korzystając z własnego konta. Wiedzę najlepiej zdobywa się w praktyce, a własne konto młodzieżowe i konto oszczędnościowe dla dzieci to pierwszy krok w tym kierunku.
 

Od czego warto zacząć?

Można otworzyć konto w Banku i rozpocząć praktyczną naukę zarzadzania finansami.  Konto osobiste to pierwszy krok umożliwiający oswojenie się z bankowością, a starszym dzieciom - również korzystanie z wygodnych form rozliczeń oraz wielu instrumentów finansowych. Posiadacz konta bankowego po ukończeniu 13 roku życia nie musi posługiwać się gotówką – może również dokonywać w ograniczonym zakresie płatności kartą do konta lub płatności w bankowości elektronicznej. Posiadając dodatkowo konto oszczędnościowe dziecko może obserwować jak, w bezpieczny sposób, pracują na nim jego oszczędności. Środki można podjąć z konta oszczędnościowego dowolnego dnia, w którym pracuje Bank, a transakcje w bankomatach czy w bankowości elektronicznej mogą być wykonywane przez starsze dzieci o dowolnej porze.

Przelewy, sprawdzanie stanu konta - wszystko to starsze dzieci mogą zrobić używając komputera lub posługując się aplikacją mobilną. Często za prowadzenie konta dla dziecka i wydanie do niego karty płatniczej Bank nie pobiera opłat i nie wymaga regularnych wpływów. Wybierając odpowiednie konto młodzieżowe można nie tylko oszczędzać, wykonywać przelewy, czy doładowywać telefon, ale również korzystać ze specjalnych promocji i rabatów.

 

Co warto wiedzieć?

Konto w Banku może być zazwyczaj założone dla każdej osoby, wiek nie ma decydującego znaczenia. Oznacza to, że rachunek w Banku może zostać otwarty niezależnie od wieku. Wiek posiadacza rachunku wpływa jednak na sposób zawarcia umowy z Bankiem – jeżeli posiadaczem rachunku ma zostać osoba, która nie ukończyła 13 roku życia, umowę zawiera w jego imieniu przedstawiciel ustawowy (rodzic lub opiekun prawny).

Jeżeli konto ma zostać otwarte dla małoletniego, który ukończył 13 lat, umowa z Bankiem może zostać zawarta przez taką osobę w zasadzie samodzielnie jednak ważność przedmiotowej umowy uzależniona jest przy tym od jej potwierdzenia przez przedstawiciela ustawowego. Karta do konta jest wydawana od 13 roku życia.

Osoby poniżej 13 roku życia a także osoby ubezwłasnowolnione całkowicie nie mogą składać dyspozycji dotyczących posiadanych produktów bankowych. Osoby, które ukończyły 13 lat, ale nie są jeszcze pełnoletnie oraz osoby ubezwłasnowolnione częściowo mogą składać takie dyspozycje w ograniczonym zakresie.

 

Konta „dorastają” razem z ich użytkownikami, z biegiem czasu klient zyskuje coraz więcej dopasowanych do niego rozwiązań, ale i stawki opłat mogą ulegać zmianie.

 

Poznaj ofertę Banku Pekao S.A. i wprowadź swoje dziecko w świat finansów.

https://www.pekao.com.pl/indywidualni/kontaosobiste/Przekorzystne26/

Zamknij